Döküm

75 Yıllık Döküm Tecrübesi

İğrek Makina’nın ana ürünü olan döküm parçaların üretimi şirketin sektördeki uzun yıllarına dayanan tecrübe ve bilgi birikimi ile gelişmiştir. Günümüz teknolojisinin talep ettiği komplike döküm parçaların en uygun zamanlama ve yüksek kalite ile tedariği ana hedeftir.

Pik, Sfero ve Çelik Dökümü

Pik, sfero ve çelik döküm üretimi ve kalite kontrolünde uzman ve tecrübeli ekibe, yüksek donanımlı metal laboratuvarına sahiptir. Spektral analiz, mikro yapı inceleme, tahribatlı ve tahribatsız muayene imkanları, Solidcast yazılımı ile döküme özel katılaşma ve akış simülasyonu gibi yetenekleri firmanın döküm parça üretiminde sonuca yönelik yüksek başarı ve sertifikasyon ile üretim yapmasını sağlamaktadır.

Döküm Kapasitesi

Yıllık döküm kapasite 20.000 tonu aşmaktadır. Firma tek parçada 100 Kg’dan başlayarak 40 tona varan pik döküm, 30 tona varan sfero ve çelik döküm parçalar üretebilmektedir.

Parça Başına 50 Ton

İğrek Makina, yaptığı lojistik iyileştirmeler ve devreye aldığı yeni Inductotherm indüksiyon ergitme ocakları ile ergitme kapasitesini arttırarak parça başına 50 ton ağırlığına kadar döküm üretimi yapmaktadır. Endüksiyon ocaklarında tek tedarikçiye yönelerek ve alınan servis, hizmet kalitesi azami seviyeye çıkarılmıştır.

Ergitme Kapasitesi

Endüksiyon Ocağı Güç (kW) Kapasite (kg/sa.)
Inductotherm 7500 15.000
Inductotherm 2500 7.000
Inductotherm 2500 5.000
Inductotherm 2500 5.000
Inductotherm 750 1.000
Inductotherm 750 1.000
  • Reçineli kum ile el kalıplama, 15 metreye kadar derece ebatları
  • 4 adet reçineli kum hazırlama mikser istasyonu
  • Termik ve mekanik kum reklamasyon üniteleri
  • Sfero üretiminde tel daldırma ünitesi Mg tretmanı imkanı
  • En büyüğü 6 x 5 metrelik olmak üzere 4 ayrı askılı kumlama makinası
  • 6 x 5 x 5 metrelik PLC kontrollü ısıl işlem fırını
  • Boya, yüzey temizleme ve kaynak hizmetleri

Dökümhane Ürünleri

keyboard_arrow_up